RoundCube Webmail

14
8.545
views

main_screen.jpg

RoundCube Webmail scripti ile sunucunuz üzerinden e-posta hizmeti verebilirsiniz… PHP ile kodlanmış olan RoundCube MySQL veya Postgres veritabanı kullanarak çalışabiliyor.. Tamamen değiştirebileceğiniz arayüzünde ise XHTML ve CSS 2 kullanılmış… Çoklu dil desteğinde Türkçe dil paketinede yer verilmiş.. RoundCube GPL lisansı ile açık kaynak olarak dağıtılıyor… İndirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz..

roundcubemail-0.1-rc1.1.tar.gz

Türkçe Dil Paketi

14 YORUMLAR

 1. Kısa bir süredir bu mail scriptini kullanıyorum. Çok memnunum. Ajax ile donatılmış olması artı bir özellik. Birçok işlemi çok kısa sürede halledebiliyorum. Burada da görünce yorum yazmadan edemedim. Kullanmayı düşünen herkese tavsiye ediyorum.

 2. Böyle bir scripte ihtiyacımız vardı. Ancak kurulum hakkında pek bir bilgi edinemedim. Acaba Türkçe kurulumunu anlatabilirmisiniz? Yahutta bir link belirte bilirmisiniz lütfen?

 3. ajax ile donatılmış olması sizi büyülemesin. ajax sistemde açıklara sebep oluyor. bu sebebple böyle sistemlerede “ajax” olmamasını tercih edin ;)

 4. ben panelden bi tane mysql database yarattım fakat sql dosyalarını import ederken hata veriyor nasıl yapabilirim acaba ?

 5. :) database i yaptım ve çalışıyor fakat tr dil dosyasında türkçe karakterler bozuk benim indirdiğim de mi sorun var acaba utf 8 olarak kodlanmış ama tr karakterler o haliyle de bozuk .

 6. merhabalar herkese iyi günler
  roundcube webmail kurdum türkçe karakter sorununu da aşamadığım için dil localizationdaki dil dosyalarında şunları kullandım :
  Ğ Ğ
  ğ ğ
  İ İ
  ı ı
  Ç Ç
  ç ç
  Ü Ü
  ü ü
  Ş Ş
  ş ş
  Ö Ö
  ö ö
  hatta bunları config deki .inc.php lerden oynayıp hatta includes daki main.inc den dahi oynayı dili en_US dan tr ye çevirmeme rağmen hala en_US klasöründeki dil dosyalarından okudu. Ben de dil dosyalarını en_US la değiştirdim. Şimdilik sitedeki label ve message ları değiştirdim. Fakat tek bir sorunum kaldı gelen-giden-taslak maillerinin içeriğini halen düzeltemedim. Bunun için mysql databasein kendini, tablolarını hatta bütün alt tablolarını bile ‘utf8_turkish_ci’ ve ‘latin5_turkish_ci’ de denedim. Buna rağmen çözemedim. ISO-8859-1 leri main.inc de ISO-8859-9 a çevirdim baya bi kurcaladım düzeltemedim. Bi ara düzeltmiştim kurcalarken ama sayfa bozuk gösteriyodu. Sayfayı düzelttim mailler bozuldu falan. Bu sorunu çözemiyorum..
  Bilgisi olan arkadaşlar yardım elini uzatırsa çok memnun olurum. Çok fena sıkıştım hiçbişey yapamıyorum. Bilgisayarı kırmam yakındır.. :D Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.. Kolaylıklar..

 7. localizationdaki tr dil dosyasında utf8 yapıp sonradan bozulan karakterleri düzeltmelisin . ha uğraşamam diyorsan buyur benim yaptığımı indir :)

  http://rapidshare.com/files/82627262/tr.rar

  Not : konunun üstünden biraz geçmiş ama şimdi gözüme çarptı kusuruma bakmayın . ayrıca roundcube ‘ un da yeni versiyonu çıktı bilginize ..

 8. Bu sistemi kurdum. Gayet güzel ve hızlı. Tek eksiğim kaldı. buna başka bir yerden giriş formu yapmak :) onuda hellettimmi tadından yenmez

 9. ben bu scriptı indirdim ama nasıl kuracagımı bilmiyor-um acaba bana nasıl kurulacagını mail adresime atabilirmisiniz … ?

 10. @mustafa sertdemir google’dan detaylı türkçe kaynaklar bulabilirsin.

  @kahraman yukarıdaki yazı 2007 yılında yazılmış. roundcube artık türkçe dil desteği veriyor. son sürümü indirmen yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here