Hakkında

oceangray.net hakkında

Neden oceangray takma adını kullanıyorum merak edenler vardır. 1998-1999 yıllarında bilgisayar hayatımıza girmeye başlayınca mIRC ve benzeri platformlarda takma adları kullanarak giriş yapıyorduk. Gerçek isim kullanmak alışkanlığı facebook ile sanal ortamda başladı. O dönem kimsenin kullanmadığı bir takma adı bulmak için okyanus kelimesinin ingilizcesi olan ocean kelimesinin yanına ne koyabilirim diye düşünürken google’da aratınca da herhangi bir sonuç çıksın istemiyordum. Zira ilk türettiğim takma adı oceanblue idi ama çok kişi kullanıyordu. Bende okyanus ile gri kelimelerinden oceangray’ı türetip kullanmaya başladım. Ama zamanla bu kelime de popüler bir hal aldı. Hatta oceangray diye bir renk türü çıktı. Sanırım zamanında patentini almalıymışım :) Alan adımı ise oceangray.net olarak Aralık 2005 yılında kişisel olarak kullanmak üzere kayıt ettirmiştim. Bu yıllarda bloglar daha yeni ortaya çıkıyordu ve blogumu açıp  ilk yazıyı yazmam için ancak ekim 2006′ da fırsatım oldu.

Herşeyden Biraz sloganı ile her hangi bir liste başı kaygısı olmadan bu güne kadar sık olmasa da yazılar yazmaya gayret ettim.

Ara ara yazmayı bıraktım. Bazen blogu bile kapatmayı düşündüğüm oldu. Ama yazmak tutkusu bunu her seferinde bastırdı. Bakalım daha ne kadar blog yayında kalacak…

Muhammet KOSE

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.