Uzun süredir kişisel olarak kendi gelir ve gider kalemlerimi tutabileceğim online bir platform arayışı içerisindeyim. Hem web tabanlı olsun hemde akıllı telefonlar için uygulaması olsun istiyorum. Bu konuda en iyi servisler pageonce ve mint. Fakat bunlar Türkiye’ye henüz destek vermiyorlar. iPhone için 7-8 tane uygulama denedim içlerinde en çok beğendiğim MoneyMobile ve toshl oldu. Ne varki MoneyMobile henüz demo sürümü mevcut geliştirme aşamasında toshl ise bazı özellikleri kullanmak için ücret istemekte. Türk progamcılarında bir kaç uygulamasını inceledim ama yeterli gelmedi bana. Sanırım yine eski dost excel de tutmaya devam edeceğim. Şuanda toshlu ise telefonumda kullanıyorum. Eğer basit arayüz ve sadece gelir giderlerinizi tutmak istiyorsanız sizin için yeterli oalcaktır. Arayüz ingilizce ama Türk Lirası desteği mevcut. Hemen hemen tüm mobil platformlar için mevcut. Toshl Finance’ı kullanabileceğiniz platformlar şöyle; iPhone, Android, Symbian, Windows Phone ve MeeGo.

4 Comments

 1. mehmet 25 Ağustos 2013 at 03:20

  Merhaba,
  2012 yılından bu yana iphone’da kullanılabilecek kişisel takip yazılımı maceranızda bir gelişme var mı? Ben de bu sıralar arayış içindeyim de. Toshl’ı denedim. Çok güzel fakat yetersiz. Kredi kartı takibi yapılamıyor mesela. Bu sıralar başka bir öneriniz olur mu?

 2. oceangray - Site Author 25 Ağustos 2013 at 03:38

  Moni diye bir uygulama kullanıyorum. Dene istersen.

 3. mehmet 25 Ağustos 2013 at 03:57

  Moni Toshl’dan da basitmiş, toshl bundan çok daha iyi. Ücretli fakat daha gelişmiş bir tavsiyeniz olur mu?

 4. oceangray - Site Author 25 Ağustos 2013 at 05:52

  Coin keeper, ynab(ücretsiz ), budget Pro, bankin (8.99 ama suan ücretsiz ),tiny budget, wally (ücretsiz Buda fena degil). Bunlara bakabilirsin. Ek olarak mint.com bu işi en iyi yapan uygulamalardan. Ama ucretliydi sanırım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.