Ziyaretçi analiz servisleri

8
2.378
views

Çoğumuz sitelerimizde ve bloglarımızda ziyaretçi analiz servislerini kullanıyoruz.. oceangray.net’te 2006 dan bu yana Google Analytics servisini kullanıyorum.. Ayrıca bunun yanında reinvigorate servisini de kullanıyorum.. Bu servisler sayesinde blogumuzun hangi tarayıcılar ve işletim sistemleri tarafından gezildiğini, ziyaretçilerin hangi kelimeleri arayarak ulaştığını, nerelerden yönlendirildekleri gibi bilgilere ulaşabiliyoruz.. Bugun bu servislerden birini daha ekledim. Clicky isimli bu servisin anasayfasında ki karşılaştırma tablosunda rakiplerine nazaran çok önde olduğunu görüyoruz.. Fakat birde deneyip görmek lazım.. Önümüzdeki 1 ay veya 2 ay boyunca  kullandığım bu üç servisi deneyip, karşılaştırmaya çalışacağım. Sonunda da yoluma biri ile devam edeceğim. Karşılaştırma sonucunu kısmet olursa sizlerle paylaşırım.. Ama eğer bu servisleri bir arada kullanıp, tecrübe eden oldu ise bu süre kısalabilir :)

8 YORUMLAR

  1. Biraz incelemeye çalıştım ama nasıl kullanıldığına dair bilgi de eklerseniz memnun oluruz. (ingilizce bilmeyenler için)
    Saygılar.

  2. Bende clicky kullanıyorum online sayısı ve ıstatıstıklerını okuma ısını ıyı yapıyor bence cok guzel.Google analıtystic ve wordpress ıcın stats eklentısıde ıyı

  3. @ neyazsak wordpress stats eklentisi veritabanında çok yer kapladığı için kullanmayı bıraktım.. bu arada ienin hangi versiyonunda.. bi probleme rastlamadım, bi ekran görüntüsü gönderebilirmisin..

  4. oceangray abi ben firefox kullanıyorumda ie6 yuklu bende orada fark ettım senın su yuvarlamalara bakarken ekran goruntusu yollarım sımdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here