yeni görünüm yayında

28
3.876
views

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım ve oceangray.net için hazırladığım tema sonunda bitti.. Sadece ufak tefek bir kaç hata var, onlarıda zaman içinde düzelteceğime inanıyorum.. Temaya herhangi bir isim vermedim. oceangray tema  olarak adlandırdım.. Sadece yaptığım değişiklikler için revizyon numaraları veriyorum şuan rev16 :) . Birazda temayı hazırlarken izlediğim yollardan bahsedeyim.. İlk önce Photosop’ta bir tasarı hazırladım.  Photosopta hazırlanan bir tasarıma ihtiyaç varmı diyorsanız, pekte yok diyebilirim.. Elinize A4 boyutlarında bir kağıt alıp, kolayca hayalinizdeki tasarımı kağıda dökebilirsiniz.. Ama PS’nin avantajı tasarımı hazırlarken görsel öğeleride beraberinde hazırladığınız için, sonradan tekrar uğraşmıyorsunuz.. Sonraki adım ise bu görünümü wordpres’e entegre etmeyle başlıyor. Bu konuda detaylı bir yazı yazmayı planlıyorum.. Tasarımın hemen hemen tamamında Diagona Icons isimli ikon setini kullandım.. ikonları buradan indirebilirsiniz.. Tasarımda ki bazı görsel özellikler sadece firefox,safari ve google chrome ile görüntüleyebilirsiniz.. Bunlar CSS sayesinde menü ve yorum kenarlarının yuvarlak hale getirildiği görsel özellikler.

Yeni tema ie7, ie8 beta, firefox 3.0.2 ve opera 9.52 ile sorunsuz çalışıyorken google chrome, ie6 ve muhtemelen safari ile ufak tefek problemler veriyor.. yazının alt kısmında güncel hataların bir listesini yayınlayacağım. Sizde tasarım hakkında görüş bildirir ve gördüğünüz hataları paylaşırsanız müteşekkir olurum..

Bilinen Problemler

 • Google Chrome – Menü öğelerinin yükseklik problemi

28 YORUMLAR

 1. çok güzel iyi bir çalışma olmuş, yalnız sadece gönderi başlıklarının rengi biraz soluk gibi. ya da bana öyle geldi bilmiyorum.

  Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.

 2. @furkan, @gfx teşekkür ederim.
  @volkan öncelikler teşekkür ederim.. yazı başlıklarını bilerek öyle yapmıştım ama fazla soluk oldu sanırım.. ilk fırsatta biraz daha koyulaştırabilirim..

 3. Güzel bir tasarım olmuş, eline sağlık… Detaylara dikkat edildiği hemen belli oluyor. Yalnız yazıların bulunduğu alanın satır yüksekliğini biraz daha yükseltmeni öneririm, line-height:20px; gibi. Şu anki hali az orantısız gibi… Diğer şekli okunabilirliği ve görünümü ciddi derecede artıracaktır.

 4. @cavid teşekkür ederim..

  @M.Sevim önerin için teşekkür ederim. hemen yapıyorum :) Bu arada seninde yeni temanı sabırsızlıkla bekliyorum..

 5. Rica ederim :) Şimdi içerik çok daha kolay okunabilir durumda.Ben de yeni tasarımımı en kısa zamanda yayına koyacağım. Az değişiklik yapayım derken neredeyse herşeyi değiştirdim, son bir sayfa kaldı :)

 6. googlenin tarayıcısını kullanıyorum herhangi bir kusurla karşılaşmadım. gayet güzel görünüyor. hayırlı olsun.

 7. Gerçekten çok güzel bir tasarım olmuş.Emeğinize sağlık.Umarım bu siteyi bizlerlede paylaşırsınız:)
  Tekrar emeğinize sağlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here