wp sürüm yükseltme 2.6.1

3
2.065
views

mevcut kullandığım wordpress versiyonu 2.3.3 idi.. uzun zamandır yükseltmeyi planlıyordum.. ve sonunda başarılı bir şekilde 2.6.1’e yükselttim.. karşılaştığım tek sıkıntı download manager adlı eklentide oldu.. bunun yerine bir alternatif bulmam gerekiyor.. güncellemeyi yaptıktan sonra kullandığım eklentilerden sadece akismet’in yeni bir sürümü çıkmıştı (akismet 2.0.8) onuda otomatik güncelleme ile son versiyona yükselttim.. bu arada akismet’e ait sayfada çıkan aşağıdaki yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.
Akismet, onu kurduğunuzdan beri sizin için 24,597 tane istenmeyen yorum yakaladı. Bu eklentinin olmaması durumunda spamlarla nasıl cebelleşeceğimi düşünemiyorum bile..

Güncelleme ile bazı eklentileri kullanmaktan da vazgeçtim.. Örneğin statpress, bu eklenti veritabanına büyük bir yük getirmişti.. Zaten google analytics ve reinvigorate ile blogumu takip ediyordum ve fazla gerekte yoktu.. Şimdi yapmam gereken veritabanında ki gereksiz tabloları silmek..

3 YORUMLAR

  1. Sorunsuz (download manager’da pek sorun sayılmaz :) ) geçmesine sevindim..

    İyi bloglamalar dilerim :)

  2. @BigadicMania henuz uğraşmadım ama download manager’i aktif etmeye çalışacağım.. beceremezsem kapını çalarım :) bu arada yazı sürümlerin’den haberdar ettiğin için teşekkür ederim..

    @gKAANs dostum teşkkür ediyorum… dediğin gibi dm sorundan sayılmaz.. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here