Son zamanlarda blogum için yeni bir tema yapma uğraşındayım.. Hazırladığım temayı ilk önce photoshop’ta tasarladım..  Şimdi geldi wordpress’e entegrasyonuna.. Bu kısmı da fazla zorlayacak gibi değil ama asıl zor olan görsel uyum. Çünkü malum tarayıcı uyumluluğu gibi büyük bir problemimiz var.. Her ne kadar firefox’a göre tasarlamak istesem de, blogum istatistiklerine göre ziyaretçilerin %60’ı ie kullanıyor..

Bu arada teknodergi’den Fatih, Web tasarımı ve kodlaması üzerine bir araştırma yayınladı.. Bir çok blog yazarının ve benim de katıldığım bu araştırmayı şuradan okuyabilirsiniz..

Hasan Yalçın, ödüllü bir yarışmayı duyurdu.. Menü tasarlayıp bu yarışmaya katılabilirsiniz.. vaktim olursa bende bir çalışma göndermeyi planlıyorum.. yarışma detaylarına ve ödüle buradan ulaşabilirsiniz..

oceangray

3 Yorum

#1 yigit (31 Ağustos 2008 , 16:20)

bakalım yeni temayı merakla bekliyoruz :D bende işlerimi bittirince yeni tema ile eski halime dönücem tam 1 yıldır doğru düzgün yazmıyorum..

#2 SuniPeyk (1 Eylül 2008 , 6:31)

yeni tema için kolay gelsin.
ve
bir ufak yanlışlığı düzeltmek isterim.
firefox ve/veya internet explorer için site tasarlamak pek doğru bir tanımlama olmaz.
herhangi bir tarayıcı için site tasarlamak doğru bir tanı değil.

web standartlarına uygun şekilde tasarlamak çoğu zaman yeterli olacaktır.
ancak ie/ff için bazı ayarlar yapmak gerekebiliyor. sanırım söylemek istedğiniz de budur.
:)
tekrar kolay gelsin.

#3 oceangray (1 Eylül 2008 , 14:05)

@yigit bende uzun zamandır yazamıyordum.. bu yeni tema bi nevi ilaç gibi geldi şimdiden… senin temanıda en kısa sürede bekliyorum.. :)

@SuniPeyk öncelikle teşekkür ederim.. dediğin doğru ama genede ben tasarımlarımı tarayıcılara göre yaptığımızı düşünüyorum.. örneğin yeni temada yaptığım menulerin yuvarlak köşeli olmasını istiyorum.. -moz-border-radius ile bunu çok kolay şekilde yapıyorum ama bu sadece ff’ta çalıştığı için ie ile blogumu gezecekler bunu göremiyorlar.. ie için ise ya imaj kullanmam gerekiyor ya da js..

Yorum Yaz

Kullanabileceğiniz Fonksiyonlar :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Dreamhost Kupon Kodu

Aşağıdaki Kodu kullanarak Dreamhost'tan $97 indirim kazanabilirsiniz.

Dreamhost indirim kupon kodu (promo code): 97COD

Dreamhost Promo Code

Unlike a lot of other promo codes, this code gives the maximum possible discount. There is no need to look any further, you are guaranteed the maximum discount on whichever plan you choose with coupon code "97COD"

Dreamhost promo code: 97COD


  • MaFiAMaX: Hey maşallah. Hissettiklerini az çok biliyorum. 2012 öncesindeki o şaşalı blog dünyasını ben de özlüyorum :)
  • Skrotpræmie: dilekçeyi yolladıktan sonra ertelenip ertelnmediğini nerden öğrencez.
  • Mustafa ceran: Ses efektlerini oyuncak bebeklerde olduğu gibi bir düzenekte kayıtlı olarak bulabilir miyim. Veya nereden bulabiliriz
  • idris: çok güzel 1111 no
  • Arif: 20 liranız varsa çok güzel(!) 20 liraya 5 ses :D ?

Kategoriler

© 2006-2008 oceangray.net - WordPress altyapısı kullanıyor.
Yazılan yazılar Creative Commons ile lisanslanmıstır.
Kaynak belirtmeden alıntı yapmayınız.
www.webperest.com

Giriş | Yazı Takip (RSS) | Yorum Takip (RSS)

%d blogcu bunu beğendi: